Skoči na glavno vsebino
Select Page

Erasmus+

Projekt Erasmus+

V šolskem letu 2020/21 Osnovna šola Sveta Ana nadaljuje z delom v okviru mednarodnega projekta Fledermaus auf dem Vulkan oz. Netopir na vulkanu. Gre za projekt Erasmus+, ki je finančno podprt s strani Evropske unije. V projektu poleg naše šole in vrtca (s podružnično šolo in vrtcem iz Lokavca) sodelujejo še vrtec iz Stradna, Volksschule Straden, Neue Mittelschule Straden, ki je nosilec projekta, OŠ Janka Padežnika Maribor in Vrtec Studenci. V sklopu projekta smo v preteklih dveh šolskih letih izvedli precej aktivnosti, povezanih z netopirji in vulkani – to sta namreč stičišči, ki povezujeta sodelujoče ustanove. Trajanje projekta je bilo zaradi izbruha epidemije podaljšano do konca februarja 2021.

Cilji projekta so naslednji:

– spodbujanje zavedanja o globalni in regionalni povezavi življenjskega okolja vseh sodelujočih inštitucij,

– razvijanje znanja na naravoslovnem področju (netopirji, vulkanizem, geologija),

– krepitev ustvarjalnosti in rokodelskih/ročnih spretnosti,

–  razvoj digitalnih kompetenc,

– spodbujanje in razvijanje komunikacije v tujem jeziku (nemščina, angleščina).

Projekt je zastavljen precej široko, kar omogoča, da se učenci z netopirji in vulkani srečujejo pri naravoslovju, biologiji, kemiji, pri likovni umetnosti, pouku jezikov, geografiji, tehniki, računalništvu …

Do sedaj so se učenci že udeležili mednarodne izmenjave v Stradnu in Tieschnu, kjer so  sodelovali v ustvarjalnih delavnicah. Na šoli smo organizirali predavanja in delavnice, izvedli pustovanje in likovni, literarni ter fotografski natečaj, izdelali in namestili smo tudi netopirnice.

Nekaj aktivnosti bo izvedenih v letošnjem šolskem letu.

Glavni koordinator projekta je Neue Mittelschule Straden. Vodja projekta na OŠ Sveta Ana je Mateja Kramberger.

Strokovnjaki s področja duševnega zdravja v času epidemije COVID-19 na voljo za razbremenilne pogovore

Spoštovani,

posredujemo vam informacijo o novi številki telefona za psihološko podporo prebivalcem ob epidemiji: 080 51 00.

Številka je namenjena vsem osebam, ki zaradi danih razmer občutijo psihično stisko. Številka lahko koristi vsem, ki se redno srečujejo z različnimi populacijami, z osebami v potencialni ali dejanski stiski oziroma z ranljivejšimi na splošno, ker so le-ti bolj dovzetni za negativne vplive pandemije in zaščitnih ukrepov. Pogovor s strokovnjakom s področja duševnega zdravja v zdravstvenem domu vam lahko olajša stiske, strahove in skrbi v povezavi z epidemijo. Pogovor ni namenjen poglobljeni psihoterapevtski ali psihiatrični obravnavi.

Za razbremenitev in pogovor se tako lahko obrnete na zgoraj omenjeno skupno številko (080 51 00), lahko pa neposredno pokličete strokovnjaka iz vašega zdravstvenega doma. Na spletni strani https://www.nijz.si/sl/strokovnjaki-s-podrocja-dusevnega-zdravja-v-casu-epidemije-koronavirusa-na-voljo-za-brezplacne pa najdete številke tudi kateregakoli drugega zdravstvenega doma iz seznama, ki se sproti dopolnjuje.

 Lenart ponedeljek, četrtek, petek: 8h -10h in  10h-12h
torek: 10h-12h in 14h-16hsreda: 8h-10h in10h-12h
051 329 554, 051 329 553

 

DOSTOPNOST