Skoči na glavno vsebino
Select Page

Na največjem spletnem kvizu o varni rabi interneta, ki je podrl tudi Guinnessov svetovni rekord, je bila najbolj uspešna Osnovna šola Kungota.

Kot smo nedavno poročali, sta A1 Slovenija in zavod Varni internet pripravila vseslovenski spletni kviz o varni rabi interneta. Za dosego Guinnessovega rekorda so na kvizu morali doseči 7279 udeležencev.

V podiranju rekorda so se preizkusili učenci od 4. razreda naprej, rekord pa je krepko presegel pričakovanja, saj je v njem sodelovalo kar 15.225 udeležencev, ki so uspešno zaključili vsa vprašanja.Osnovna šola Kungota zmagovalka največjega spletnega kviza na svetu

Med 194 šolami, ki so se prejšnji teden udeležile največjega spletnega kviza na svetu, se je najbolje odrezala Osnovna šola Kungota.

Drugo mesto je zasedla Osnovna šola Hajdina, tretje pa Osnovna šola Kidričevo. Množična udeležba v kvizu je zadostovala tudi za nov Guinnessov svetovni rekord, ki zdaj šteje 15.225 hkratnih udeležencev kviza.

Izjemen odziv na vabilo k sodelovanju v vseslovenskem spletnem kvizu za osnovne šole je napovedal težko borbo za najboljše poznavalce spletne varnosti.

Po pregledu rezultatov posameznih šol, ki sta jih organizatorja A1 Slovenija in zavod Varni internet izračunala na podlagi ne le doseženih pravilnih odgovorov in hitrosti odgovarjanja, temveč tudi relativne udeležbe na posameznih šolah, je zmagovalka kviza postala Osnovna šola Kungota.

A1 Slovenija je za najboljše tri šole pripravil nagradni sklad v skupni vrednosti 10.000 evrov

A1 Slovenija je za tri osnovne šole, ki so se odrezale najbolje, pripravil nagradni sklad v skupni vrednosti 10.000 evrov za nakup računalniške opreme, ki ga bo podelil v naslednjih dneh.

Šola z največjo, kar 72-odstotno udeležbo, je bila Osnovna šola Markovci, največ sodelujočih učencev v absolutnem številu pa je prišlo iz Osnovna šola Domžale. Tam je na vprašanja odgovarjalo kar 427 učencev.

Učenec oziroma učenka, ki je posamično zbrala največ točk, prihaja iz Osnovna šola Mala Nedelja, sicer pa je na vsa vprašanja pravilno odgovorilo 194 udeležencev.

Iskrena hvala prav vsem sodelujočim, ki ste prispevali svoj delež k temu čudovitemu projektu, in kot pravi znameniti rek – »Važno je sodelovati, ne pa zmagati«. 🙂

Računalnikar David

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)
DOSTOPNOST